1. Etusivu
  2. >
  3. Kuntainfo
  4. >
  5. Henkilökunta ja yhteystiedot

Henkilökunta ja yhteystiedot


Kunnanvirasto

Pelkosenniemen kunta
Sodankyläntie 1 A
98500 Pelkosenniemi
kirjaamo@pelkosenniemi.fi
muut sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@pelkosenniemi.fi
Puh. katso alta yhteystiedot (ei puhelinvaihdetta, vaan jokaisella oma numero)

Kunnanviraston aukioloajat

Avoinna ma – to klo 10.00 – 15.00 ja pe klo 10.00 – 14.00

Sosiaalitoimisto päivystää arkisin klo 8-9 numerossa 040 532 0474.
Sivistystoimi palvelee osoitteessa Sodankyläntie 2
Tekninen toimisto palvelee osoitteessa Kemijärventie 6


Hallinto- ja talouspalvelut

kunnanjohtaja
Vauhkonen Päivi
040 157 7045
paivi.vauhkonen@pelkosenniemi.fi

hallintosihteeri
Paavilainen Paula (työvapaalla 14.7.2021 alkaen)
040 725 2991
paula.paavilainen@pelkosenniemi.fi

palvelusihteeri
Nikka Leena
040 507 6286
leena.nikka@pelkosenniemi.fi

kirjanpitäjä
Harju Eeva
040 723 7794
eeva.harju@pelkosenniemi.fi

toimistosihteeri
Talikainen Mikko
040 655 1616
mikko.talikainen@pelkosenniemi.fi

toimistosihteeri
Kantola Tea
040 667 5017
tea.kantola@pelkosenniemi.fi

atk-tuki
Sirviö Terho
040 765 0741
terho.sirvio@pelkosenniemi.fi


Sivistyspalvelut

hallinto- ja sivistysjohtaja
Alatalo Paula
0400 222 191
paula.alatalo@pelkosenniemi.fi

kanslisti
Rae Anna-Liisa
040 761 8117
anna-liisa.rae@pelkosenniemi.fi

päiväkodin johtaja / hallinto- ja sivistysjohtaja
Alatalo Paula
0400 222 191
paula.alatalo@pelkosenniemi.fi

rehtori
Pahkala Anne
040 568 7630
anne.pahkala@pelkosenniemi.fi

erityisopettaja
Toimela Meri
040 352 3619

opettaja
Järviaho Johanna
johanna.jarviaho@pelkosenniemi.fi

kouluavustaja
Bonden Reija
reija.bonden@pelkosenniemi.fi

nuoriso- ja työllisyysohjaaja
Parviainen Mika
040 515 4917
mika.parviainen@pelkosenniemi.fi

etsivä nuorisotyöntekijä
Luoto Senni
040 514 2264
senni.luoto@pelkosenniemi.fi


Sosiaalipalvelut

sosiaalijohtaja
Kostamo Riitta
040 532 0474
riitta.kostamo@pelkosenniemi.fi

ma. sosiaalityöntekijä
Reijo Saija
040 745 9980
saija.reijo@pelkosenniemi.fi

sosiaalipalvelusihteeri (poissa 31.10.2021 saakka)
Poikajärvi Päivi
040 578 0590
paivi.poikajarvi@pelkosenniemi.fi

palvelukodin johtaja
Lindqvist Anita
0400 406 481
anita.lindqvist@pelkosenniemi.fi

ma. sosiaalipalvelusihteeri
Ponsimaa Inkeri
040 746 3429
inkeri.ponsimaa@pelkosenniemi.fi

kotipalvelu
Kiljunen Eija
040 746 3159
eija.kiljunen@pelkosenniemi.fi

kotipalvelu
Paaso-Rantala Anne
040 746 3159
anne.paaso-rantala@pelkosenniemi.fi

kotipalvelu
Ruha Mari
040 746 3159
mari.ruha@pelkosenniemi.fi

kotipalvelu
Tolppanen Helena
040 746 3159
helena.tolppanen@pelkosenniemi.fi

kotipalvelu
Vuoni Anne
040 746 3159
anne.vuoni@pelkosenniemi.fi

Toimintapiste
Uuniemi Paula
040 861 1058
paula.uuniemi@pelkosenniemi.fi

työntekijä Toimintapiste
Kuusiniemi Satu
040 147 6902


Tekniset palvelut

tekninen johtaja
Leinonen Panu
040 487 2445
panu.leinonen@pelkosenniemi.fi

kanslisti
Karppinen Kari
040 542 4085
kari.karppinen@pelkosenniemi.fi

rakennustarkastaja
Kotavuopio Keijo
040 198 0998
keijo.kotavuopio@pelkosenniemi.fi

ravitsemispäällikkö
Hannuniemi Seija
0400 222 193
seija.hannuniemi@pelkosenniemi.fi

kiinteistönhoitaja
Korhonen Jussi
040 487 2449

kiinteistönhoitaja
Poikela Marko
040 132 6505

laitoshuoltaja
Kauppinen Tuija
040 654 2624
tuija.kauppinen@pelkosenniemi.fi


Elinkeinopalvelut

elinkeinokoordinaattori
Tenhunen Mika
040 195 0488
mika.tenhunen@pelkosenniemi.fi

maaseutuasiamies
Heikkilä Markku
0400 128 986
markku.heikkila@pelkosenniemi.fi


Yhteydenottolomake